Image
05.08.2021

DBC un Kurbads četrpadsmitais laivu brauciens aizvadīts Gaujas augštecē

Image

Pēc gada pārtraukuma, atgriezāmies pie svētām un neaizvietojamām uzņēmuma tradīcijām – uzņemt dabas spēku un enerģiju, pavadot kopīgu laiku svaigā gaisā. Šī gada tradicionālo, 14. kopīgo laivu braucienu aizvadījām Gaujas augštecē. Vietā, kur ņirbošā Gaujas upe sāk savu 452 kilometru garo, līkumaino ceļu no Vidzemes augstienes pretim jūrai.

Lai dotos šī gada piedzīvojumā, 31. jūlija agrā rītā, kā ierasts, ar “Kurbads” un “DBC” kravas auto servisa kolektīviem un viņu ģimenēm, pulcējāmies Kurbads teritorijā. Šoreiz, kā laivošanas sākuma punkts tika izraudzīts “Ilzēnu HES”, Jēcos. Ja kāds nezina, kur ir Jēci – tie atrodas divu kilometru attālumā no Ķūģiem un aptuveni četrus kilometrus no Skrāģiem. Tur mūs sagaidīja ekspedīcijas vadītājs, mums visiem labi zināmais Raimonds Dombrovskis ar savu komandu.

Pirmās dienas kopējais maršruts pa upi sasniedza aptuveni 11 kilometrus un par nometnes vietu tika izraudzīta Jaunpiebalgas brīvdabas estrāde, kura atrodas pašā Gaujas krastā. Tā ir ar pietiekami plašu teritoriju nakšņošanai un sportiskajām aktivitātēm. Tikpat stipra tradīcija kā sportošana ir arī kopīga zupas gatavošana, kas noritēja paralēli aktivitātēm. Arī šogad, iesaistoties daudzām čaklajām dāmu rokām, Lāsmas Pikānes vadībā tika pagatavota gardā dārzeņu zupa. Tā mūsu vīriem un sievām palīdzēja atgūt spēkus pēc muguras muskulatūras nostiprināšanas vingrinājumiem un citām sportiskajām aktivitātēm.

Šogad kopīgās aktivitātes tika izvēlētas citādākas, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Šogad sports tika apvienots ar prāta spēlēm un mūsu komandām nācās iesaistīt ne tikai muskuļus, bet arī loģisko domāšanu. Šis formāts bija saistošs arī kolēģiem, kuri iepriekš sportiskajās aktivitātēs izvēlējās nepiedalīties. Lai piedalītos kopīgajās aktivitātēs – 30 dalībnieki tika sadalīti sešās nejauši izlozētās komandās. Jaunpiebalgas estrādes teritorijā tika izvietoti seši uzdevumu izpildes punkti jeb stacijas, kurās katrā visām komandām bija jāveic uzdevumi. Šogad par attapīgāko un sportiskāko komandu tika kronēta dzeltenā komanda, ar sastāvu – Guntars Beitāns, Andris Freibergs, Reinis Pulkstenis ar sievu un Kristapa Šēnfelda sieva.  Viņi pārliecinoši guva uzvaras vairākos staciju punktos.

Otro dienu iesākām ar gardu pankūku smaržu, kas laivotājus jau pašā rīta agrumā vilināja ārā no teltīm. Raimonds bija pacenties un laivotājiem deva iespēju nobaudīt izslavētās “Raima pankūkas”, kuras nereti tiek gatavotas Ziemeļamerikas upju ekspedīcijās.

Pēc brokastošanas, sakopjot nometnes vietu, katrs savā tempā devāmies nepilnu 13 km garajā upes otrajā posmā. Lai gan upe ir viena un tā pati – otrās dienas maršruts tomēr likās nedaudz vieglāks. Upei tekot zemāk tā kļūst arī platāka, līdz ar to vieglāk izbraucama. Mūsu kopīgo, četrpadsmito laivu braucienu noslēdzām pie viesu nama “Mīlmaņi”, kur, gaidot vēlāk startējušos kolēģus, varēja atvilkt elpu un ķert iedegumu.

Liels paldies Raimondam Dombrovskim par upes maršruta sagatavošanu un laivu loģistiku. Paldies arī Jaunpiebalgas novada domei par iespēju nakšņot brīvdabas estrādē. Un paldies, protams, mūsu šoferīšiem par nogādāšanu līdz upei un no upes līdz mājām.

Ļoti ceram, ka atkal būs iespēja visiem kopīgi tikties arī nākošgad!

KURBADS DBC