Image
09.02.2021

Kā uzturēt kravas automašīnu labā stāvoklī? (1.daļa)

Image

Kravas automašīnu braucējiem, kravas auto var nozīmēt dažādas lietas – ienākumi, brīvība, ceļošana, iespējams pat degsmi plašajiem ceļiem un iespējām. Nav nekādas atšķirības vai esat braucis jau vairākus gadus vai esat iesācējs, sava kravas automašīna ir jāuztur labā stāvoklī, līdzīgi kā savs ķermenis. Lai gan, kravas automašīnas ir izveidotas tā, lai tām būtu salīdzinoši mazāk tehniskas problēmas, tām tāpat ir jāveic pārbaudes un tehniskās apkopes, lai novērstu visus riskus. Iepazīstoties ar šiem ieteikumiem, Jūs brauksiet ar savu kravas drošāk un ilgāk!

Pirmā lieta, kas ir jāievēro – mainīt kravas automašīnas eļļu regulāri. Lielākā daļa no kravas automašīnu vadītājiem apzinās to, ka tas ir jādara, tomēr praksē liela daļa no šiem cilvēkiem brauc ar kravas automašīnu līdz brīdim, kad tai sākas tehniskas problēmas. Pat tad, ja paredzēts veikt mazus attālumus, labāk ir apskatīties vai eļļa ir pareizajā līmenī, jo nedaudz mazāk vai vairāk eļļas var nodarīt kaitējumus kravas transportam ilgtermiņā.

Pārbaudi radiatoru – temperatūras kontrole kravas transportiem ir viena no būtiskajām lietām, kas uztur mašīnu pie laba tehniskā stāvokļa ilgāku laiku. Svarīgi pārliecināties vai nekur neveidojas kaut kādas eļļas peļķes vai citas noplūdes, vai kaut kas netek garām, vai ir visi rādītāji ir normās un tamlīdzīgi. Ja tomēr pamani kaut kādas būtiskas noplūdes, tad nekavējoties vajag noskaidrot šīs noplūdes iemeslu vai arī vest uz servisu un atstāt problēmas risināšanu profesionāļu ziņā, kas ar to nodarbojas ikdienā, proti, ieteiks pat ko darīt, lai nākamreiz tā nenotiktu. Bieži vien daudz izdevīgāk ir veikt regulāras tehniskās apkopes nekā pēc tam iegādāties, piemēram, jaunu motoru.

Kā vel vienu tehnisku ieteikumu varam minēt – pārbaudiet degvielas izplūdes caurules. Atrodoties kustībā ar šīm caurulēm nevajadzētu rasties problēmām, bet, ja automašīna ir ilgāku laiku atradusies dīkstāve, nevar zināt kas ir tur nokļuvis. Nereti dzirdēts, ka šajās caurulēs ir bijušas lapsenes vai arī citi kukaiņi, kas sākuši taisīt tur savas mājas. Nepārbaudot šo, var rasties dažādas problēmas ar motoru, jo tiks nobloķētas degvielas izplūdes caurules –  tas ir, samazināta degvielas padeve motoram, kā arī šī problēmas var maldināt degvielas rādītājus, kas var būt izšķiroši šķērsojot ilgu ceļu.

Nobeigumā vēlējāmies atgādināt, ka veicam visu veidu kravas automašīnu, autobusu, traktortehnikas un piekabju tehniskās apkopes un remontus. Mūsu personāls priecāsies uzklausīt kādas raizes Jums sagādā Jūsu tehnikā un kopā ar klientu meklēt izdevīgākos un labākos risinājumus Jums! Gaidām ciemos mūsu DBCauto kravas servisā – Mazjumpravas ielā 24, Rīgā!

KURBADS DBC