Image
25.06.2021

Līgo un Kurbads 103. autovedēja iesvētīšana

Image

Tradīcijās ir spēks. DBC autocentrs, Kurbads ledus halle un kurbads kolektīvos saulgriežu rituālu paražas tiek saglabātas un pilnveidotas no gada uz gadu. Mūsu ilggadīgā sadarbība ar folkloristi Inesi Krūmiņu un viņas atraktīvo komandu, sniedz iespēju ik gadu piedzīvot autentiskus saulgriežu svinēšanas svētkus.

Šogad ielīgošanu apvienojām ar Kurbads 103. autovedēja  pievienojoties uz iesvētīšanu

Folkloristes Ineses Krūmiņas vadībā tika nodziedāta Laimas dziesma, savukārt vīri nodejoja lāča deju un nodeva stiprā dzīvnieka spēku automašīnai. Parasti dāmas ar dzijas pavedieniem ievij labas domas spēka zīmē, bet šogad rituāls tika papildināts ar saulgriežos vāktiem pļavas ziediem.

Kurbads Līgo

Pasākumā turpinājumā dāmām bija iespēja pīt svētku galvas rotas un siet sieru Ineses spēka vārdu pavadībā. Savukārt, kungi nodevās senā hokeja spēlei – ar koka spriguļiem un koka ripu. Sīvā cīņā uzvarēja draudzība.

Rotaļās un dančos jāņubērnus veda kapela “Brička”, kuriem bija pa spēkam iekustināt un aizkustināt ikkatru pasākuma dalībnieku

Kurbads Līgo

Neatņemama ielīgošanas svētku sastāvdaļa ir Jāņu sveikšana un krāšņākā tērpa apbalvošana. Šogad dāmu konkurencē viennozīmīgi viskrāšņāk tērpusies bija “Kurbads” dārzniece Zane Catlakša, kungu konkurencē laurus plūca “Kurbads” Servisa vadītājs Ivars Čiblis.

Dūdām un bungām rībot, kopīgi aizdedzinājām pūdeli un kungi apvienojoties nodeva spēku Jāņu uguni. Lustīgi!

KURBADS DBC