Image
03.02.2021

TOP 6 lielākie kravas automašīnu ražotāji Pasaulē (1.daļa)

Image

Daimler AG ir Vācijas autobūves uzņēmumu grupa, kura pazīstamākais zīmols ir Mercedes-benz. Tas ir viens no pasaules vadošajiem automašīnu un kravas automašīnu ražotājiem. Daimler automašīnas jau no laika gala ir uzskatītas par kvalitatīvām, drošām un ērtām. Šī Vācijas daudznacionālā automobiļu korporācijas galvenā mītne atrodas Štutgartē, kurā ietilpst arī Mercedes-Benz un Daimler automašīnu rūpnīcas, Mercedes-Benz muzejs un stadions ar nosaukumu “Mercedes-Benz Arēna”. Daimler-Benz tika izveidots, apvienojoties uzņēmumiem “Benz & Cie” un ”Daimler Motoren Gesellschaft” 1926. gadā.Toties 1998. gadā Daimler-Benz apvienojās ar ASV autobūves uzņēmumu grupu “Chrysler” un tā jaunais uzņēmuma nosaukums pārtapa par DaimlerChrysler AG.

Volvo AB grupa ir Zviedrijas daudznacionāls ražošanas uzņēmums, kura galvenā mītne atrodas Gēteborgā. 2016. gadā šī grupa kļuva par pasaulē otro kravas automašīnu ražotāju. Lai gan tā pamatdarbība ir kravas automašīnu, autobusu un celtniecības aprīkojuma ražošana, izplatīšana un pārdošana, Volvo AB izplata arī jūras un rūpniecības pārvadāšanas sistēmas un piedāvā finanšu pakalpojumus. Volvo tika dibināts 1915. gadā kā lodīšu gultņu ražotāja “SKF” meitas uzņēmums, tomēr gan Volvo grupa, gan ”Volvo Cars” par savu sākumu uzskata uzņēmuma pirmās automašīnu sērijas ”Volvo ÖV 4” ieviešanu 1927. gada 14. aprīlī. Interesanti ir tas, ka šis uzņēmums piedāvā pilnu servisa apkopi, tas ir, degvielas efektīva patēriņa noteikšanu, riepu maiņu, oficiālas Volvo rezerves daļas un dažādas citas lietas saviem klientiem, kuri ir iegādājušies Volvo produktu.

DAF N.V. Trucks ir Nīderlandes kravas automašīnu ražošanas uzņēmums. Šī uzņēmuma galvenā mītne un galvenā rūpnīca atrodas Eindhovenā. Šis uzņēmums ražo detaļas arī priekš ”Westerlo” rūpnīcas Beļģijā, kā arī vēl dažādus citus kravas automašīnu modeļus, kas tiek pārdoti ar šī uzņēmuma “DAF” zīmolu, šis zīmols arī projektē un izgatavo kravas modeļus un rezerves daļas ”Leyland Trucks” rūpnīcā Anglijā. DAF uzņēmuma darbība sākās 1928. gadā, kad biznesmenis un DAF uzņēmuma īpašniekas draugs Huengs piedāvāja tajā laikā mehāniķim Hūbertam Džozefam Van Dornam izveidot savu darbnīcu, ko arī šīs automehāniķis pieņēma, proti, no mazas darbnīcas, tai laikā, uz vienu no Eiropā lielākajām rūpnīcām šodien.

KURBADS DBC