Image
05.02.2021

TOP 6 lielākie kravas automašīnu ražotāji Pasaulē (2.daļa)

Image

MAN Truck & Bus

Man Truck & Bus ir viens no vadošajiem Eiropas komerciālo transportlīdzekļu ražotājiem un transporta risinājumu piegādātājiem, kura gada ieņēmumi ir aptuveni 11 miljardi eiro (2019). Tā galvenā mītne atrodas Minhenē, Vācijā. MAN Truck & Bus ražo furgonus, kravas automašīnas, autobusus, starppilsētu autobusus un pilsētas autobusus. MAN Truck & Bus ražo arī dīzeļa un dabasgāzes motorus. MAN saīsinājums sākotnēji apzīmēja Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg (Mašīnu rūpnīca Ausburga-Nirnberga). Šis uzņēmums savu darbību uzsāka 1915.gadā, šajā gadā arī tika izveidots pirmais MAN trucks komerctransports. Toties 1924.gadā tika izveidots pirmais komrerctransports ar dīzeļdegvielas padevi, proti, līdz mūsdienām šis uzņēmums ir attīstījies no mazas rūpnīciņas pilsētā Lindau, Vācijā, līdz vienu no pasaulē lielākajiem komerctransporta ražotājiem.

Scania AB

Scania AB ir nozīmīgs zviedru ražotājs, kura galvenā mītne atrodas Zēderteljē. Scania koncentrējas uz komerciālajiem auto – īpaši smagajiem kravas automobiļiem, automašīnām un autobusiem. Tas ražo arī dīzeļdzinējus smagajiem transportlīdzekļiem, kā arī jūras un vispārējiem rūpniecības mērķiem. Scania tika izveidots 1911. gadā, šī zīmola vārds ”Scania” ir apzīmējums Zviedrijas vēsturiskajām provincēm pašā Zviedrijas dienvidu apakšdaļā. Šodien Scania ir ražotnes Zviedrijā, Francijā, Nīderlandē, Taizemē, Ķīnā, Indijā, Argentīnā, Brazīlijā, Polijā, Krievijā un Somijā. Turklāt ir montāžas rūpnīcas desmit valstīs Āfrikā, Āzijā un Eiropā. Šobrīd pie Scania AB dīleriem ir iespējams iegādāties 11 dažādus smago transportu modeļus.

IVECO S.p.A. (Industrial Vehicles Corporation)

IVECO S.p.A. (Industrial Vehicles Corporation) ir Itālijas rūpniecisko transportlīdzekļu ražošanas uzņēmums, kas atrodas Turīnā, Itālijā. Tas pieder CNH Industrial Group meitasuzņēmumam. Tas projektē un būvē vieglos, vidējos un smagos komerciālos transportlīdzekļus, dažādus būvlaukumu transportlīdzekļus, pilsētas un starppilsētu autobusus un īpašus transportlīdzekļus tādām vajadzībām kā ugunsdzēsībai, bezceļa misijām, kā arī militārajai un civilajai aizsardzībai. Pirmo reizi Iveco nosaukums parādījās 1975. gadā pēc Itālijas, Francijas un Vācijas zīmolu apvienošanās. Tās ražotnes atrodas Eiropā, Brazīlijā, Krievijā, Austrālijā, Āfrikā, Argentīnā un Ķīnā, un tai ir aptuveni 5000 tirdzniecības un pakalpojumu punktu vairāk nekā 160 valstīs. Šobrīd uzņēmuma saražotā produkcija visā pasaulē ir aptuveni 150 000 komerctransportu. Latviā arī tiek piedāvāti Iveco komerctransporti, un viens no lielākajiem ir ar nosaukumu – Trakker.

KURBADS DBC