Image
11.08.2023

16. ikgadējais “Kurbads” laivu brauciens

Image

Cienot un godājot “Kurbads” labākās tradīcijas – arī šogad kopīgi aizvadīts nu jau 16. laivu brauciens un sporta spēles. Kā katru gadu tas tiek organizēts, lai kompānijas darbinieki atjaunotu savas enerģijas rezerves un uzņemtu mātes dabas dziedinošo spēku. Apstākļu sakritības pēc jau otro gadu pēc kārtas izvēlējāmies izbaudīt pierobežas Pededzes upes mutuļojošās straumes un mērenos līkumus. Pēc aktīvās un muguras muskuļu stiprinošās aktivitātes mierpilnu pirmās dienas noslēgumu, kā arī nākamās dienas rītu baudījām nelielā zaļā oāzē Litenes pusē, kur saimnieko “Laivot.lv” gādīgie saimnieki.

Neskatoties uz to, ka sākotnēji tika solīti laivu braucienam ne visai piemēroti un pat lietaini laikapstākļi, tas netraucēja drosmīgajiem Kurbada bruņiniekiem un bruņiniecēm (darbiniekiem) pieteikties pasākumam kuplā skaitā. Šoreiz laivu braucienā un sporta spēlēs tikās uzņēmumu “Kurbads”, “Kurbads Kravas Serviss” ,“Kurbads Detailing”, HS “Kurbads” un Lantes muižas darbinieki ar savām ģimenēm.

Aizraujošās brīvdienas iesākām agrā rīta stundā, tiekoties “Kurbads” bāzē, lai ar autobusu dotos uz maršruta sākumpunktu –  ozolu ieskauto Pededzes upes krastu. Lai arī sākumā bijām ieplānojuši izbaudīt turpat netālu Vidzemes augstienē esošo Vaidavas upi – ūdens līmeņa dēļ izvēlējāmies pārbaudītas vērtības un devāmies pievarēt mums jau zināmās Pededzes upes straumes. Mūsu kompānijas vērtību augšgalā ir ne tikai ņemšana, bet arī došana. Ja smeļamies spēkus no mātes dabas, tad tai ir arī jādod atpakaļ. Tāpēc, apvienojot nu jau pietiekami labās airēšanas prasmes un cieņu pret apkārtējo vidi, atbrīvojām upi no ceļā esošajiem atkritumiem. Šis pienākums pret dabu izvērtās gana aizraujošs un nemaz ne tik viegls, jo sakritības pēc upē atradām arī nolietotas automašīnu riepas.

Tā it kā kāds mūsu dienas plānoto maršrutu būtu novirzījis tieši šī pienākuma veikšanai.

Lai pēc aizraujošās “upes attīrīšanas operācijas” nedaudz atpūstos un izstaipītos, kā arī gardi paēstu, savus ūdens transportlīdzekļus tauvojām pie mūsu naktsmājām laivu bāzē “Laivot.lv”.

Ikviens, kurš bijis laivu braucienā kādā no iepriekšējiem gadiem zina, ka tradicionāli uz ugunskura tiek vārīta zupa, kas uguns, čuguna katla, kā arī gādīgo saimnieču maģijas dēļ garšo tā, kā nekur citur. Arī šajā gadā daudzu čaklo darba roku mijiedarbībā, mūsu lieliskās kolektīva gādīgās dāmas galdā cēla sātīgo pupiņu zupu un veģetāro dārzeņu-sēņu zupu, kas pēc laivošanas palīdzēja mūsu vīriem un sievām atgūt spēkus. Svarīgi piebilst, ka lielākā daļa zupu sastāvdaļu augušas vietējā, ar mīlestību aprūpētajā Latvijas zemītē. Tās bija sarūpējuši Lantes muižas saimnieki, paldies viņiem!

Vakara programma mūs pārsteidza, jo lieliskie kolēģi Anita un Denijs bija pacentušies, lai šis laivu brauciens un tā noslēgums paliktu vēl spilgtākās atmiņās kā nekad:

Sešas komandas, sešas sporta spēļu disciplīnas: viktorīna “Cik daudz Tu zini par Kurbadu”, akrobātisku triku izpilde, ekstrēmā ūdens slidkalniņa pievarēšana, šķēršļu minigolfs profesionāļa Toma Hartmaņa vadībā, ātruma sacensības ar SUP dēļiem, kā arī loka šaušana eksperta Anda Pikāna vadībā. Ikviens, kurš bērnībā kopā ar vecākiem bijis sporta spēlēs piekritīs, ka šāda atpūta veido vienas no laimīgākajām bērnības atmiņām. Taču vecākiem nav nekā iepriecinošāka par bērnu smiekliem. Tāpēc šogad plašas izklaides iespējas bija ne tikai pieaugušajiem – negurstošu prieku guva arī paši mazākie ņiprie laivotāji, izpriecājoties piepūšamajā atrakcijā, zīmējot, spēlējot badmintonu un daudzas citas spēles.

Nezinām vai Litenē iedvesmu smēlies arī Imants Ziedonis, rakstot Krāsainās pasakas, bet mēs gluži netīši sadalījāmies Baltajā, Zilajā, Zaļajā, Oranžajā, Sarkanajā un Dzeltenajā komandās. Visātrākā un erudītākā šogad bija Baltā spēcīgo vīru komanda, bet pavisam tuvu, ierindojoties otrajā vietā, bija Dzeltenā, taču godpilno trešo vietu ieņēma Zilā komanda.

Īsi pirms došanās pie miera muzikālu noskaņu, kas vakara gaitā pārvērtās pat par nedaudz šamanisku rituālu mums pie ugunskura radīja Elizabete un Nauris. Vienmērīgā lietus lāšu dārdināšanas pavadījumā, skanot akustiskās ģitāras stīgu un bungu radīto skaņu brīnunmainajai simfonijai, pie ugunskura tika uzburta brīnišķīga un nedaudz maģiska atmosfēra, lai, kopīgi izpildot populārākās latviešu dziesmas, kolēģi saliedētos ne tikai fiziski, bet arī dvēseliski.

Kolēģu balsis un līdzi dziedāšana, kā arī vienmērīgā kopīgā šūpošanās mūzikas ritmos mums kārtējo reizi lika pārliecināties, ka saliedētības gars ir mūsu panākumu atslēga. Varbūt šis bija viens no teiksmās lasītajiem, pārdabiskajiem dziedinošajiem veidiem, ko mums pateicībā atsūtīja māte daba? Iespējams. Taču pavisam noteikti tas nebūtu iespējams bez mūsu kolēģu sirsnīgās labestības, dvēseliskās mūzikas skaņas un ugunskura gaismas spēles radītās simfonijas, kas atspīdēja mūsu sejās. Šis brīnumainais sajūtu kokteilis ļāva mums doties pie naktsmiera laimes sajūtu piepildītiem.

Bija ausis vēl viens zemes rīts un mēs cēlāmies līdz ar pirmajiem spēcīgajiem saules stariem. Kā ierasts – kopīgi izbaudījām gardas brokastis, bet īsi pirms laivu brauciena turpinājuma kārtīgi izkustējāmies, modinot savus ķermeņus un garus jogas pasniedzējas Ievas pavadībā. Henrijs pārsteidza visus laivotājus ar iepriekšējā vakarā pie ugunskura spontāni nolemto – visiem jāapgūst “Pankūku dancis”. Kas zina, varbūt nākotnē taps arī tautas deju kolektīvs “Kurbads”? 

Vēl pāris stundas pa Pededzes upi un sešpadsmitais “Kurbads” laivu brauciens bija noslēdzies. Lielu pateicību vēlamies izteikt “Aizupieši” saimniecei Annai par tik dabiski skaistu, sakoptu nometnes vietu un par tik sirsnīgu uzņemšanu un iesaistīšanos. Laivot.lv ir viena no labākajām nometnes vietām, kurā sešpadsmit gadu laikā esam palikuši.Mēs atkal pārliecinājāmies, ka varam lepoties ne tikai ar panākumiem savā darbības jomā, bet arī ar lieliskiem darbiniekiem, kuri ne tikai ikdienā strādā labāk nekā mūsu pārvadātie spēkrati, bet arī izcili veiksmīgi sadarbojas brīvā laika aktivitātēs.

Paldies visiem par lieliski pavadīto laiku un tiekamies jau nākamgad septiņpadsmitajā “Kurbads” laivu braucienā!  Lai saule silda un saliedētības vējš pūš arī Jūsu dzīves burās!


Citi jaunumi

Image

Stūres sistēma sastāv no virknes dažādu detaļu un mehānismu. Tikai tad, ja ikviena komponente darbojas nevainojami,...

Lasīt vairāk
Image

Precīzu kravas transportlīdzekļu darbību nodrošina virkne dažādu vadības bloku. Ja nepieciešams viena vai vairāku...

Lasīt vairāk
Image

Situācijas uz ceļa mēdz būt ļoti dažādas, un pat salīdzinoši neliels defekts vai ceļu satiksmes negadījums var...

Lasīt vairāk
Image

Lai tehnisko apskati izietu bez aizķeršanās, optimāls risinājums pirms došanās uz kādu no CSDD tehniskās apskates...

Lasīt vairāk
Image

Auto krāsošana nepieciešama dažādās situācijās – sākot ar vēlmi vizuāli atsvaidzināt virsbūvi un beidzot ar...

Lasīt vairāk
Image

Lai bremžu sistēma darbotos optimāli, par to attiecīgi jāparūpējas. Kurbads kravas auto serviss piedāvājumā –...

Lasīt vairāk
Image

Reduktors ir viena no svarīgākajām transportlīdzekļa piedziņas sistēmas komponentēm. Ja tam nepieciešams remonts,...

Lasīt vairāk
Image

Xentry ir ļoti efektīva programmatūra, kas palīdz diagnosticēt dažādus automašīnas defektus. Kurbads kravas auto...

Lasīt vairāk
Image

SDP3 ir programmatūra, ar kuras palīdzību Scania transportlīdzekļiem, šasijām un dzinējiem iespējams veikt precīzu...

Lasīt vairāk
Image

Lai transportlīdzekli izmantot būtu ērti un droši, regulāri nepieciešama profesionāla savirzes regulēšana. Uzticiet...

Lasīt vairāk
Image

Ātrumkārbu remonts ir ļoti atbildīgs darbs, tāpēc to jāuztic zinošiem speciālistiem profesionālā servisā. Kvalitatīvu...

Lasīt vairāk
Image

Lai pilnvērtīgi pārbaudītu un remontētu bremžu sistēmu, servisā obligāti nepieciešams atbilstošs bremžu stends....

Lasīt vairāk
Image

Ritošās daļas remonts ir viens no auto remontdarbiem, ko atlikt nedrīkst un kas jāuztic specializētam servisam. Labākā...

Lasīt vairāk
Image

Spectehnika ir ļoti daudzveidīga – sākot ar kompaktiem mini iekrāvējiem un beidzot ar lielizmēra pašizgāzējiem....

Lasīt vairāk
Image

Lai bizness neapstātos, ir īpaši svarīgi parūpēties par uzņēmuma īpašumā esošajiem transportlīdzekļiem. Uzticams...

Lasīt vairāk
Image

Kurbads kravas auto serviss piedāvājumā – autobusu remonts dažādu marku, modeļu un konfigurācijas autobusiem. Uzticiet...

Lasīt vairāk
Image

Vēlaties, lai jūsu kravas automašīnai vai cita veida komerctransportam tiktu veikta augstākā līmeņa diagnostika,...

Lasīt vairāk
Image

Veicot piekabju remontu, ļoti būtiska ir ne tikai servisa speciālistu kompetence, bet arī tas, kādas kravas auto piekabju...

Lasīt vairāk
Image

Alumīnija detaļas automobiļos ir ļoti izplatītas. Situācijās, kad tām radies kāds bojājums, viens no labākajiem...

Lasīt vairāk
Image

Lai novērstu dažādus ar automašīnas elektroniku saistītus defektus, nepieciešams gan specializēts aprīkojums, gan...

Lasīt vairāk
Image

Agrāk vai vēlāk, bet ikvienam kravas auto virsbūves remonts kādā brīdī kļūst par neatliekamu vajadzību. Ja arī...

Lasīt vairāk
Image

Vai arī jums aktuāls kļuvis kravas auto dzinēja remonts? Kurbads kravas auto serviss šādā gadījumā ir pareizā izvēle,...

Lasīt vairāk
KURBADS DBC